Olge digitaalse nomaadi elustiili alustamisel ettevaatlik üksinduse suhtes.

Eelkõige jääge enda jaoks autentseks. "Kuulake oma sisetunnet nii, nagu teeksite seda muus kontekstis, ja kui see, kuidas keegi teiega suhtleb või teiega mitte suhtlemine, ei tunne end hästi, usaldage ennast ja liikuge edasi," ütleb Williamson.

Pärast hoolikat kaalumist müüsid Natasha Gooch ja tema abikaasa oma maja Ühendkuningriigis maha plaaniga reisida aastaks oma kolme kassiga haagissuvilasse. Neli aastat hiljem näevad nad maailma endiselt oma haagissuvilalt.

Paar on digitaalsed nomaadid – inimesed, kes elavad haagissuvilates või hüppavad Airbnb-st hotellidesse paindlikke liisingulepinguid pakkuvatesse kohtadesse. Neil pole kodubaasi, mis võimaldab neil elada palju reisimist.

37-aastane Gooch helistas Saksamaalt, kus ta koos abikaasaga mai algusest saadik elas. Ta tunneb, et esimest korda on ta lõpuks leidnud midagi, mis teeb ta õnnelikuks. See sobib talle. Ta on suurema osa oma elust võidelnud oma vaimse tervisega ja "Ma olen sellega hakkama saanud, aga ma tunnen, et tahaks kaubikusse kolida ja oma ajakava järgi reisida ja norme ületada. See on olnud väga hea."

Digitaalne nomaadi elustiil kõlab kindlasti ahvatlevalt. Sukelduge igapäevaselt kohaliku köögi ja kultuuriga; ilusad päikeseloojangud rannas öösel. Kaugtöö selle asemel, et kontoris lõksus olla.

See on muidugi keerulisem kui see. "Kaugtöö" töötab endiselt ja ilm pole kunagi ideaalne iga päev ja mitte kõik, kellega kohtute, ei tunne rõõmu sellest, et te nende murule tungite.

Ja veelgi enam, elustiil ei sobi kõigile. Kuigi mõned võivad areneda digitaalsete nomaadidena, võivad teiste vaimne tervis laguneda, ilma et neil oleks rutiin või lähedane juurdepääs lähedastele, väidavad eksperdid.

"Kui olete keegi, kes vajab koduks helistamiseks ruumi, et tunda end maandatud või vajate füüsilist lähedust inimestega, keda armastate, ei pruugi digitaalse nomaadina elamise valik olla teie jaoks õige," ütleb kliinik Regine Galanti . psühholoog.

"Mõnikord peame lahkuma"

Mona Eshaiker , litsentseeritud abielu- ja pereterapeut, ütleb, et nomaadide vaimse tervise eelised hõlmavad perspektiivi muutust, mugavustsoonist väljumist ja uute sõprussidemete loomist.

"Mõnikord peame perspektiivi saamiseks oma praegusest keskkonnast lahkuma, " ütleb Eshaiker. "Lisaks seostatakse reisimist tavaliselt globaalse mõtteviisi arendamisega ja see võib laiendada inimese kultuurilist alandlikkust ja teadlikkust."

Tutvuge Welltone’i veebisaidil ( https://welltone-website.com/ ) uusima vererõhu tugiteenustega.

Ta alustas virtuaalse assistendina ja korraldab nüüd ettevõtjatele mõeldud retriite ning juhib veebis Nomad Soulmates kogukonda, kus saavad kohtuda üksikud nomaadid ja kaugtöötajad.

"Kui ma oleksin 9–5 töökohal koju jäänud, oleks see mind tegelikult väga-väga õnnetuks teinud," ütleb Dahmen, kes on vahepeal elama asunud Balile.

Olge "teadlik tegelikkuse suhtes"

Enamik inimesi ei uskunud, et Gooch ja tema abikaasa nii kaua teel vastu peavad. Kuid kui kolm inimest oma elus nelja kuu jooksul suri, teadsid nad, et tahavad reisil all-in minna ja mitte oodata pensionini.

Olge suurte otsuste suhtes pärast elu muutvaid sündmusi ettevaatlik, hoiatab Galanti. "Otsus saada digitaalseks nomaadiks suure elumuutuse (nt lahkumineku või terviseprobleemide) kannul võib tunduda suurepärane viis oma elu lähtestamiseks ja maailma nägemiseks, kuid mõelge, mida te tegelikult vajate, et toime tulla."

Mõne jaoks on need otsused lihtsamad kui teiste jaoks. Justin ja Courtney Orgias (ning nende kaks väikest last Xavier ja Whitley) on uued digitaalsed nomaadid, kes otsustasid eelmisel aastal Gruusia maha jätta, arvestades muuhulgas ka USA sotsiaalpoliitilist kliimat. Nad müüsid oma kodu "ja valdava enamuse selles olevatest asjadest ning (broneerisid) riigist välja üheotsapileti," ütleb Courtney Orgias, kes tegeleb tehnoloogiaettevõttega liitumise ja juurutamisega. Tema abikaasa Justin töötab tehnikamüügi alal.

Pärast seda on nad käinud sellistes riikides nagu Colombia, Brasiilia ja Mehhiko, ööbides Airbnbsis ja korteritüüpi hotellides. Xavier saab varsti 4-aastaseks ja nad ei ole nii huvitatud, et ta USA-s koolis käiks, kuna relvavägivald on tingitud. "Mulle tundub, et mu lapsed on turvalisemad, kui nad ei viibi USA-s," ütleb Courtney Orgias (30). "Minu jaoks on esmatähtis minu laste turvalisus, heaolu ja õnn ning nende võime areneda."

Kas tunnete soovi "vaikselt lõpetada"? On aeg kontrollida oma vaimset tervist, ütlevad eksperdid

Digitaalsete nomaadide vaimse tervise lõksud

Olge digitaalse nomaadi elustiili alustamisel ettevaatlik üksinduse suhtes. "Isegi kui kohtute uute sõpradega, ihkame mõnikord vana sõbra või kellegi lohutust, kellega tunnete end täiesti vabalt, et oma autentset mina jagada," ütleb Eshaiker.

Galanti lisab: "Võite valida tuju suurendamiseks reisimise, kuid avastate, et veeta 40 tundi nädalas üksi oma sülearvutiga võõras linnas on veelgi isoleerivam."

Samuti olge ettevaatlik, et te ei põgene millegi eest, vaid millegi muu poole. Siiski võib "Enda keskkonnast väljatõmbamine ja reisimine olla suurepärane võimalus veeta aega iseendaga, saada perspektiivi, saada võimalus sügavalt mõelda ja teha teadlikke otsuseid järgmiste sammude kohta," lisab Eshaiker.

Kui jäite vahele: Miks see noor mustanahaline perekond elab digitaalsete nomaadidena: "See on võimalus"

Mis põhjustab dehüdratsiooni?

Dehüdratsiooni põhjustab piisava vedeliku (peamiselt vee) puudumine kehas. Kui kaotate või tarbite rohkem vedelikku kui sisse võtate, tekib teil dehüdratsioon.

Inimorganism kaotab vedelikku mitmel viisil, näiteks higistamise, hingamise, urineerimise ja roojamisega, samuti pisarate ja süljega. Kui te ei asenda neid kaotatud vedelikke aktiivselt ja piisavalt, tekib dehüdratsioon.

Kuigi piisava vedeliku joomine on üks dehüdratsiooni põhjuseid, võivad selle esile kutsuda muud tervisehäired, nagu kõhulahtisus, oksendamine või liigne higistamine.

Igaüks võib dehüdreerida. Suurem risk on siiski imikud, lapsed ja vanemad inimesed . Imikud ei saa ja lapsed sageli ei suhtle, kui neil on janu, mistõttu nad on altimad dehüdratsioonile. Sama kehtib ka vanemate inimeste kohta, eriti nende kohta, kellel on kognitiivseid probleeme.

Näiteks võib dehüdratsioon põhjustada pearinglust ja pearinglus võib põhjustada iiveldust. Dehüdreeritud inimestel on sageli madalam vererõhk või veremaht , mis põhjustab pearinglust. Kui see juhtub, ei voola teie veri korralikult ja ei pruugi jõuda teie ajju nii, nagu peaks. Selle tulemusena võib pearinglus põhjustada tasakaalu kaotust, peapööritust ja/või uimasust. Need täiendavad sümptomid võivad põhjustada iiveldust, mis on tingitud ebameeldivatest liikumisaistingutest.

Teine näide on oksendamine . Oksendamine ja dehüdratsioon ilmnevad sageli koos. Kui te oksendate, kaotate kiiresti vett ja elektrolüüte, mis viib dehüdratsioonini. Kui tühjendate kõhtu, võib see põhjustada ka iiveldust.

Dehüdratsiooni sümptomid

Clevelandi kliiniku ja Mayo kliiniku andmetel varieeruvad dehüdratsiooni sümptomid sõltuvalt kellegi vanusest.

Täiskasvanutel võivad dehüdratsiooni sümptomid hõlmata:

Imikutel või lastel võivad dehüdratsiooni sümptomid hõlmata:

Kui teil või kellelgi tekib mõni neist sümptomitest pikema aja jooksul, pöörduge arsti poole.

Kas soovite lihtsalt rohkem teada saada? Oleme teid kaitsnud

USA TODAY uurib küsimusi, mida teie ja teised iga päev esitate. Saatest "Kui palju sodiaagimärke on?" teemale "Kui palju kaloreid on banaanis?" teemale "Mida ma saan koertele valu leevendamiseks anda?", püüame leida vastuseid kõige levinumatele küsimustele, mida te iga päev küsite. Minge meie jaotisesse Lihtsalt uudishimulik, et näha, mida veel saame teie eest vastata.

Kas soovite rohkem teada dehüdratsiooni ja kuumusega seotud haiguste kohta?

Umbes pool keha kreatiinivarust pärineb kellegi toidus leiduvast proteiinist. See hõlmab valgurikkaid toite, näiteks:

Vastavalt Clevelandi kliiniku andmetele toodetakse kehas ülejäänud kreatiin loomulikult maksas, neerudes ja kõhunäärmes . Healthline’i andmetel leidub ligikaudu 95% keha kreatiinist lihasrakkudes .

Kuigi kreatiin esineb kehas loomulikult, võib aminohapet võtta ka toidulisandina.

Mida kreatiin teeb?

Kreatiin aitab parandada tervist ja tõstab sportlikku jõudlust.

Kehas ladestub kreatiin "fosfokreatiinina". Seda aine vormi kasutatakse energeetiliseks pingutuseks. Kreatiin aitab skeletilihastel kokku tõmbuda või painduda.

Lisaks on mõned uuringud leidnud, et kreatiinilisandid võivad aidata parandada kognitiivset funktsiooni, eriti üle 60-aastastel . See hõlmab lühiajalise mälu ja neuroprotektsiooni toetamist.

Kui palju kreatiini peaksin võtma?

Mayo kliiniku andmetel toodavad kõhunääre, maks ja neerud umbes 1 grammi kreatiini päevas . Oma dieediga saad umbes 1–2 grammi kreatiini, süües valgurikkaid toite.

Kui soovite võtta kreatiini toidulisandeid, on annus erinev olenevalt inimesest ja sellest, miks ta seda võtta soovib. Soovitatav annus on 2–5 grammi kreatiini päevas.

Kui te võtate liiga palju kreatiini, võivad teil tekkida kõrvaltoimed, nagu iiveldus, kõhulahtisus, krambid ja lihasvalu . Enne kreatiini toidulisandite võtmist pidage nõu oma arstiga.

Kas soovite lihtsalt rohkem teada saada? Oleme teid kaitsnud

USA TODAY uurib küsimusi, mida teie ja teised iga päev esitate. Alates "Mida tähistab DNA?" teemale "Mis on elu väikseim ühik?" teemale "Mis on kõige haruldasem veregrupp?", püüame leida vastuseid kõige levinumatele küsimustele, mida te iga päev küsite. Minge meie jaotisesse Lihtsalt uudishimulik, et näha, mida veel saame teie eest vastata.

Inimkeha kaotab vedelikku mitmel viisil, näiteks higistamise, hingamise, urineerimise ja roojamisega, aga ka pisarate ja süljega. Kui te ei asenda aktiivselt ja piisavalt kaotatud vedelikku, tekib teil vedelikupuudus.

Muud tervisehäired, nagu kõhulahtisus, oksendamine või liigne higistamine, võivad samuti põhjustada dehüdratsiooni.

Igaüks võib dehüdreeruda, kuid suurem risk on imikud, lapsed ja vanemad inimesed . Imikud ei saa ja lapsed sageli ei suhtle, kui neil on janu, mistõttu nad on altimad dehüdratsioonile. Sama kehtib ka vanemate inimeste kohta, eriti nende kohta, kellel on kognitiivseid probleeme.

Dehüdratsiooni võivad halvendada ka olemasolevad seisundid, mis põhjustavad vedelikukaotust, näiteks diabeet, mis põhjustab sagedast urineerimist.

Dehüdratsiooni sümptomid

Clevelandi kliiniku ja Mayo kliiniku andmetel varieeruvad dehüdratsiooni sümptomid sõltuvalt kellegi vanusest.

Täiskasvanutel võivad dehüdratsiooni sümptomid hõlmata:

Kuidas vältida dehüdratsiooni

Dehüdratsiooni ei tohiks võtta kergelt – seisund on midagi enamat kui lihtsalt janu. "Dehüdratsioon võib tappa," ütles Clevelandi kliiniku inimtoitumise keskuse direktor dr Donald Kirby.

Kui olete tõsiselt dehüdreeritud, kaotate olulisi vedelikke, elektrolüüte, sooli ja vitamiine, mis aitavad teil toimida. Nõuetekohase ravi puudumisel võivad kõige raskemad dehüdratsiooni juhtumid põhjustada neerukahjustusi, ajukahjustusi või surma .

Dehüdratsiooni vältimiseks on oluline kogu päeva jooksul vedelikku säilitada, eriti kui viibite pikka aega väljas või olete aktiivne.

Mõned spetsialistid soovitavad iga päev juua kindlas koguses vett, kuid see võib inimeseti erineda. Hüdratsioonitaseme hea näitaja on uriini värvus .

Contents